Kryesore

Berisha flet me emra: Vetingu një gjueti shtrigash ndaj veriut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:31 - 20/07/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Java” në RTSH ka folur me emra për Vettingu duke sulmuar Ramën dhe tha se po largon nga sistemi i drejtësisë ata që janë nga veriu.


Po ashtu Berisha shtoi se deri tani nuk është marrë me asnjë për dosjet që kanë gjykuar.
Vettingu…
Shko e pyet për Trezhnjevën, në mënyrë absolute nuk ka njëri që thotë ndonjë gjë. Do çuditeni nga ato që mund të mësoni. Është një njeri që nuk është përfolur asnjë herë në jetën e tij, por është nga Tropoja prandaj duhet hequr nga drejtësia.Ai kishte blerë një makinë në Gjermani sipas rregullave dhe i thanë se ku kishte gjetur lekët për naftën që e kishte sjellë në Shqipëri.

Ka dhe gjyqtarët që duhet të ikin, se kanë fshehur dënimet…

Lexo edhe :  Besnik Mustafaj: Berisha po zgjon PD-në, dy kuvendet karikaturale

Absolutisht që unë jam për të ikur këta se  ka dhe nga ata vrasës që nuk janë asnjë burgje më të vështira.  I thonë Genti Trenovës, atij që ka rrëzuar Aldo Baren, ai kishte një apartamente me dy çmime, dhe i kishte dhënë dosjen një prokurori tjetër dhe ja kishte hequr dy prokurorëve që nuk kishin bërë asgjë. Por ka një listë se është nga veriu prandaj po ikin.

Shko e pyet për Besim Trezhnjevën që unë nuk e kam takuar kurrë, por nuk ka njëri në botë se ky ka marrë. Ka një jetë model. I thotë Gani Dizdari për nipin. Nipi mund të dënohet, por nuk mund të kalohet në luftë klasash.

A ka të tjerë gjykatës apo prokuror që janë larguar më të drejtë?

Absolutisht që ka dhe duhet të largohen me njëherë.

1


Etiketa: , , , , ,

Pas