Aktualitet

Berisha i prerë: Bashkëqeverisja PD-PS do të ishte fatale, nuk i shërben vendit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:30 - 20/05/21 |
mapo.al

Në komunikimin e tij për mediat pasi deklaroi se do të padisë sekretarin amerikan të shtetit për shpifje, pasi u shpall non ngrata nga SHBA, ish kryeministri Sali Berisha theksoi se bashkëqeversja mes PD dhe PS nuk i shërben vendit


Teksa u pyet nga gazetarët nëse fshihet ndonjë projekt nga ky vendim i papritur për ta larguar përfundimisht nga PD, Berisha tha se nuk ka informacion për një gjë të tillë, ndërsa kundërshtoi edhe njëherë bashkëqeverisjen.


“Se cilat janë fantazitë apo projektet e të tjerëve unë nuk e di. Shpreha këtë konsideratë dhe ju informova. Për sa i përket bashkëqeverisjes do të ishte fatalitet dhe jam i bindur që nuk shërben. Shqipërisë i duhen zgjedhje të lira dhe jo bashkëqeverisje,” tha Berisha.LEXO EDHE:

Lexo edhe :  "Nuk ka kthim pas" - Mesazhi i Bashës për Berishën: Do sjellim ndryshimin


Berisha: Të nxjerrin provat, por jo të montuara tek zyra e Ramës1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas