Aktualitet

Berisha intervistë për “Zërin e Amerikes”: Nuk krijoj forcë të re politike


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:34 - 25/11/21 |
mapo.al

Zëri i Amerikës ka intervistuar ish-kryeministrin Sali Berisha.


Intervista do të transmetohet në emisionin televiziv “Ditari” duke nisur nga ora 18:00 e kësaj të enjte.


Në këtë intervistë lideri historik i demokratëve përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike.Ai shprehet i bindur se Kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të cilën synon ta drejtojë sërish.
13

CLOSE
CLOSE
Pas