Aktualitet

Berisha: Kryetari i PD, jo detyrimisht kryeministër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:16 - 08/10/21 |
mapo.al

Sali Berisha, duke folur për ndryshimet që lëvizja e tij synon brenda PD, u shpreh se kryetari i partisë jo domosdoshmërisht duhet të jetë kryeministër.


Ai tha se kandidati për kryeministër mund të jetë dikush tjetër, dhe duhet ti nënshtrohet primareve, pra votës dhe vullnetit të anëtarësisë.


Po ashtu, lideri historik tha se me primaret, me votën e anëtarësisë do të caktohen të gjithë drejtuesit dhe kandidatët për deputetë apo kryetarë bashkie, përfshire këtu edhe listën për Këshillin Bashkiak.Propozimi i sotëm se kryetari i partisë nuk ka pse të jetë kryeministër, është një prej tezave më të forta të këtyre ditëve dhe pritet të hapë debate.
LEXO EDHE:Berisha paralajmëron protesta masive kundër Ramës

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas