Aktualitet

Berisha: Pronari i drogës në Troshan, lidhje me Ndreun e Ndokën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:05 - 07/10/19 |
mapo.al

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë publik denoncimin e një qytetari, i cili pretendon se në malin e Troshanit, në Lezhë kultivohet kanabis dhe transportohet me makina. Sipas tij, personi që ka plantacionet me kanabis quhet Vincens Tuku dhe ka mbështetjen e kryetarit të Bashkisë, Pjerin Ndreu dhe ish-deputetit te PS, Arben Ndoka. Po kështë denoncuesi shprehet se ka vënë në dijeni ministrin e Brendshëm, Lleshaj, por nuk ka reaguar.


Postimi i plotë i Sali Berishës: 


Akuzon Pjerin Ndreun, Arben Ndoken, gjeneral Hashashin per plantacionet e droges ne malin e Troshanit. sb


Mrm z Berisha asht shum e vertet se ne malin e Troshanit asht i mbushur me hashash nga njerezit e ish- deputetit Arben Ndoka.


Djali qe e kan mbjelle sot asht ne kshillin bashkiak te lezhes, bashke me Pjerin Ndreun.


Ai asht ish drejtiri i OSHEE, Vincens Tuku i quajtur (Vini), i cili te siguroj qe edhe diplom e mesme Nuk e ka.

Por ai punon per Pjerin Ndreun edhe asht i pa prekur nga askush.

Ai ka edhe baban e vet kryelak fshati edhe polici zones asht ne dijeni, por heshtin te gjithë.

Edhe ministrit aktual i kam cuar nje sms ne rrjetet sociale te cilin do ta dregoj tani. Si ka mundesi qe nje bandit votash te jete i pa prekur?

Te siguroj qe super restorantin e e quajtur Hani Leks, ku ai ka ber nje stalle ne ate zone, ai ka mbjedhur me bime.

Tani do te dregoj edhe ca i kam shkruajtur ministrit Lleshaj edhe asnje mase Nuk ka marre. Turp te kene!


Etiketa: , ,

Pas