Politika

Berisha: Si e përzunë delvinjotët me bisht ndër shalë nga takimi deputetin e PS Alket Hyseni


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:07 - 13/08/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon deputetin e PS-së Alket Hysenin. Sipas Berishës delvinjotët kanë përzënë nga takimi deputetin Hyseni.


Qytetari i shkruan Berishës se sapo Hyseni nisi të flasë për politikë në një takim brezash me emigrantët.


MESAZHI TEK BERISHA
Delvinjotet i varin teneqen Alket Hysenit. E perzene me bisht nden shale!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.
Mirmbrema Doktor, Delvina feston me emigrantet Takim Brezash organizuar nga shoqata Bashkimi Delvinjot dhe nga Bashkia Delvine refuzuan dhe Deputetin Alket Hyseni qe donte ta perdorte kete fest per fushat elektorale qyteti i Sulejman Delvines nuk mund te jet qyteti i Alket Hysenit qe dy her e pati pushtetin partia e tij dy her e sakatepsi pas 97 Fatos Nano hoqi gjith institucionet nga ky qytet dhe ne 2013 Rilindja e Alketit i hoqi teritorin sa sot ky qytet me histori quhet Delvina e Vurgut dhe jo vurgu i Delvines. Respekte, fitore Trojaneve Delvinjot

Lexo edhe :  Berisha iu kërkoi dorëheqjen, Bardhi dhe 4 nënkryetarët e PD: Nuk intimidohemi


1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas