Aktualitet

Berisha te selia e PD: Bashën do e nxjerrim nesër me pekule


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:54 - 07/01/22 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se nesër do ta nxjerri nga selia blu Lulzim Bashën.


Ai është shprehur se do e nxjerri atë me pekule dhe jo mjete luftarake.


“Protesta nis nesër realizon qëllimet dhe siç e kam theksuar ky revolucion nuk ndalet.Ndaj bunkerit përdoren metoda paqësore, s’do e gjuajë kush me mjete luftarake. Këtu midis nesh nuk ka dhe s’mund të ketë kurrë njerëz të armatosur. Me pekule do e nxjerrim nëse Basha refuzon të dalë”, tha ai.
Ndërsa pas fjalës së tij ai u ul në kafen e PD bashkë me mbështetësit e tij, ku ftoi edhe gazetarët që t’i bashkohen.12


Etiketa: , ,

Pas