Aktualitet

Berisha thirrje Ramës nga Kukësi: Ndiqe këtë foltore, punë burrash, jo pengjesh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:52 - 12/10/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka nisur me një thirrje për Edi Ramën “foltoren” e tij në Kukës këtë pasdite.


Para demokratëve të Kukësit, Berisha i kërkoi kryeministrit Rama që ta ndiqte, pasi sipas tij është punë burrash dhe jo pengjesh.


Në retorikën e tij që nga nisja e aksionit për të shkarkuar kryetarin e PD, Berisha i referohet Bashës dhe Ramës si “pengu dhe pengmarrësi”.“Përulem para qytetarëve të këtyre trevave që sot dhe në histori kanë qëndruyar si viganë në anën e drejtë të saj.
Kanë qëndruar të pamposhtur dhe janë më të vendosur se kurrë të rikthejnë fuqishëm PD si opozitë e pamposhtur e shqiptarëve.Ta kthejnë PD në rrugën e fitores së sigurt. Do ti them zografit Bis, Edvin ndiqe këtë foltore kjo është punë burrash dhe jo punë pengjesh.

Burrash dhe grash të lira dhe jo punë pengjesh,” deklaroi Berisha, ndërsa theksoi se janë mbledhur për t’i kthyer sovranitetin Partisë Demokratike.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas