Politika

Berisha: Urdhri i Ramës, gjimnazistët në Kukës vendosin shamitë e kuqe të pionierëve të Enverit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:05 - 04/06/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, nuk ndalet me sulmet ndaj pasardhësit të tij Edi Rama.


Përmes një statusi në ‘Facebook’, Berisha shkruan se, kreu i qeverisë ka urdhëruar vendosjen e shamive të kuqe që mbanin dikur pionerët gjatë regjimit komunist.


Një rast i tillë sipas Berishës ka ndodhur në gjimnazin ‘Havzi Nela’ në Kukës.REAGIMI I BERISHËS:
“Edvin Kristaq Rama urdheron vendosjen e shamive te kuqe te pioniereve te Enverit ne gjimnazin ‘Havzi Nela’!
Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb
“Doktor përshëndetje.
Ne sinkron me lajmin qe ju publikuat ne profilin tuaj për shamitë simbol të pionierëve të Enverit, ky fenomen është shfaqur hapur edhe në Gjimnazin Havzi Nela në Kukës”.
34345427_1017567451737495_2563939319291052032_n34366298_1017566761737564_5021203350440378368_n

34470498_1017566801737560_5215527964631891968_n

1


Etiketa: , , , ,

Pas