Aktualitet

Berisha zbulon dhuratat që ka marrë Dvorani: Mijëra € dhe apartamente


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:24 - 25/11/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet në studion e emisionit “360 Gradë” se kreu i Këshillit të emërimeve në Drejtësi ka marrë shumë dhurata gjatë viteve të punës së tij.


“Një njeri i cili ka marrë dhurata nga Telecom, shuma të mëdha dhjetëra, mijëra euro, apartament dhe që ka zhvilluar gjyqe për Telecom. Një gjykatës që për 5 vite ka pasur pabesi ndaj ligjit, të ulet me djalin e tezes në panel, e kupton tani se çfarë standardi është ky. Kanë gjykuar 5 vite së bashku në Gjykatën e Lartë. Mund të ndodhë kjo? Një njeriu i cili është i njohur për manipulime të radhëve të gjitha gjërave në Gjykatë Kushtetuese. Nuk e kam të vërtetuar, por thuhet se ka qenë prokuror i rezistentëve Shkodranë që rrëzuan bustin e Stalinit”.


1

Lexo edhe :  Nishani: Do t'i bashkohem takimit të Berishës, do jem me demokratët e ndershëmEtiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas