Aktualitet

Betimi te Meta dhe ecja drejt kryeministrisë, çfarë s’u pa nga ‘Rama 3’ (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:59 - 18/09/21 |
mapo.al

Presidenca ka ndarë foto nga betimi i qeverisë “Rama 3” para kreut të shtetit Ilir Meta. Rama dhe Meta kanë pozuar të dy me maska me dekretin e betimit në dorë.


Ndërkohë kryeministri ka bërë betimin mbi kushtetutë, ndërsa ministrat qëndrojnë në rresht në dy anët e sallës së madhe ku është kryer ceremonia.


<
>
1cd13770-e552-408a-baba-1bae2e102887-640x463 03ba1094-59cc-4e0d-8c3a-7c28cef590b7-1-640x427 13b6a380-ce99-434c-b4c5-650524b9164f-640x427 106ad64d-a6c5-475a-ad0a-1bfaf507e56e-640x461 251f4015-7b19-4643-ac91-222e08515d18-640x427 360d9c09-8e54-4404-bfd0-cf483808d914-640x427 440b0fb1-c39c-451b-9649-6334744e7004-640x465 540db13d-64a0-4236-ab62-b80316ff0a74-640x427 841e3b23-4a30-4e90-9747-16c32b70018a-640x473 8011f75f-1510-437c-94c7-c8a4c213872b-640x427 9890349b-4515-4152-9702-d3d5a7c80b92-640x512

Betohem në nderin tim, se do të zbatoj me përpikëri Kushtetutën dhe ligjet, si dhe do të kryej me përgjegjësi detyrën shumë të rëndësishme që më është besuar, të anëtarit të Këshillit të Ministrave”.Ndryshe nga sa e do tradita, Rama dhe ministrat nuk u përcollën nga kreu i shtetit deri te dera e presidencës. “Rama 2” e ka shkarkuar presidentin nga detyra, ndërsa tashmë pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese në lidhje me këtë çështje.

Lexo edhe :  "Shënjestrat" e qeverisë, nga korriku 2022 rriten pagat për këto kategori


Pas betimit, Rama dhe ministrat e rinj u nisën në këmbë drejt kryeministrisë, ku u bë edhe fotoja e parë zyrtare e qeverisë.<
>
1631954986_rama31 1631954986_rama32 1631954986_rama33 1631954986_rama34 1631954986_rama38 1631954986_rama39 1631954986_rama310 1631954986_rama311 1631954986_rama313 1631954986_rama314 1631954986_rama316

 

70


Etiketa: , ,

Pas