Aktualitet

Biberaj në krye të VOA, Basha: Krenar për kontributin e tij

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:56 - 01/07/20 |
mapo.al

Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Median Globale (USAGM) ka emëruar gazetarin me përvojë të Zërit të Amerikës, Elez Biberaj në postin e drejtorit në detyrë të Zërit të Amerikës.


Elez Biberaj ka drejtuar Divizionin e Euro-Azisë që nga viti 2006. Në këtë detyrë ai ka mbikëqyrur trasmetimet e Zërit të Amerikës për Rusinë, Ukrainën, Armeninë dhe Ballkanin.


Më parë ai ishte shef i shërbimit shqip të Zërit të Amerikës.


Pas këtij lajmi reagoi edhe kreu i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha.


“Krenar për Elez Biberajn dhe kontributin e tij të gjatë për median e lirë, demokracinë dhe të drejtat e njeriut,” shkruan Basha.

LEXO EDHE:

Elez Biberaj, Drejtori i Përgjithshëm i VOA


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas