Aktualitet

Biden: Putin “vrasës”, çmimin që do të paguajë do ta shihni së shpejti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:27 - 17/03/21 |
mapo.al

Presidenti amerikan Joe Biden, tha se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është “vrasës” dhe se ai do të “paguajë çmimin” për ndërhyrjen në zgjedhjet në SHBA.

Presidenti i SHBA, Joe Biden, tha se ai beson se presidenti rus Vladimir Putin është një “vrasës” kur u pyet nga gazetari George Stephanopulos.


Pyetja e tij pason një hetim federal për sulmet kibernetike të lidhura me Rusinë dhe një raport të inteligjencës që lidh Kremlinin me ndërhyrjet të lidhura me zgjedhjet që promovuan Donald Trump dhe teoritë e konspiracionit të djathtë në një përpjekje për të diskredituar figurën e presidentit të SHBA.

I pyetur nëse ai beson se Putini është një “vrasës” në një intervistë të regjistruar paraprakisht që u transmetua të Mërkurën, presidenti u përgjigj: “Po.”

Lexo edhe :  Zgjedhjet / Numërimi vazhdon, diferenca ngushtohet


“Çmimin që ai do të paguajë, do ta shihni së shpejti”, tha ai.


Biden kujtoi takimin me Putin, ku ai thuhet se i kishte thënë Putinit se ai “nuk ka shpirt”: “Unë nuk isha një djalë i mençur”.

“Ai më ktheu dhe më tha, ‘Ne e kuptojmë njëri-tjetrin’,” tha Biden.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas