Aktualitet

Joe Biden testohet sërish për koronavirus, del rezultati
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:00 - 24/10/20 |
mapo.al

Kandidati i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka rezultuar përsëri negativ në testin për koronavirus.Siç raporton Reuters, Biden është testuar gjatë së shtunës për të marrë pjesë në fushatën e tij zgjedhore.


Rivali i tij, Donald Trump, kishte rezultuar pozitiv me koronavirus, ndërsa më pas kishte deklaruar se është shëruar.Biden dhe Trump së fundmi kanë mbajtur debatin e radhës për paraqitjen e planit të tyre rreth udhëheqjes së SHBA-së.


Një pjesë e madhe e anketave thonë se Biden ishte fitues i debatit.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas