Aktualitet

Bie bora e parë në Shqipëri, ja zonat që u zbardhën (FOTO+VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:04 - 03/12/19 |
mapo.al

Kanë filluar reshjet e para të borës për këtë vit në Shqipëri. Pamjet e publikuara në rrjetet sociale nga SHMU, ARRSH, tregojnë se si ka shtruar flokët e parë dëbora. Përgjatë aksit Qafë Mali-Fierzë, trashësia momentalisht ka arritur në 10 cm.


<
>
Bore4 Bore3 bore1 Bore2 bore bore5

“Sapo filluan reshjet, u morrën menjëherë masat e para 👨‍🔧të mirëmbajtjes dimërore 🚜 nisi puna për pastrimin dhe hedhjen e kripës. ⚠️Automjetet që zgjedhin të kalojnë këtë aks të tregojnë kujdesin e duhur, të reduktojnë shpejtësinë 🚘 dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit ✳️”, raporton ARRSH.


Reshje dëbore ka pasur edhe në zonat e tjera malore të vendit si Vermosh, Theth dhe Valbonë.


Video që shihni më poshtë, e dërguar në redaksinë e Gazetës MAPO, i përket Vermoshit ku reshjet e dëborës duket që kanë qenë dukshëm të dendura. 


Etiketa: , ,

Pas