Aktualitet

Bie orteku në Ekuador, ndërrojnë jetë të paktën tre alpinistë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:16 - 27/10/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Ekuador.


Mediat atje shkruajnë se një grup prej 12 alpinistësh është përballur me një ortek, në afërsi të vullkanit Chimborazo, duke shkaktuar të paktën e të vdekur.


Trupat e pajetë më pas u transportuan në qytetin Riobamba.Policia Kombëtare e Ekuadorit, departamenti i zjarrit në Riobamba dhe shumë autoritete të tjera morën pjesë në shpëtimin e alpinistëve.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas