Aktualitet

Bie propaganda e Veliajt për shkollat, ja si duket “De Rada” pas përurimit (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:59 - 23/10/20 |
mapo.al

Propaganda e Erjon Veliajt është më agresivja në vend, dhe shpesh lë pas edhe makinerinë e fuqishme të Kryeministrit në këtë drejtim.


Po kur bëhen punët me nxitim dhe sa për fasadë e sy e faqe, pasojat nuk shmangen dot.


Shihni në këtë foto dhe video se si duken disa ambiente të shkollës “De Rada” në Tiranë, e cila u përurua në një ceremoni të zhurmshme nga kryebashkiaku.


Rikonstruksionin e shoqëroi me mbulim televiz dhe fjalime mburrëse. Ai madje krijoi edhe incident me mësuesit aty, duke urdhëruar se kush duhet të merrte pjesë në event dhe kush jo.Këto pamje të siguruara nga Gazeta MAPO, dëshmojnë për punime të paplota ose jo cilësore.

Dhe tregojnë se kjo shkollë nuk është plotësisht gati për mësim, duke i rrëzuar kështu propagandën Erjon Veliajt.

1


Etiketa: , ,

Pas