Kronika

Bien në kontakt me rrymën elektrike, në gjendje të rëndë dy punonjës të OSHEE-së

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:09 - 24/07/18 |
mapo.al

Dy punonjës të OSHEE-së Vlorë kanë marrë dëmtime të renda pasi, duke punuar për riparimin e një defekti në një nënstacion të qytetit bregdetar, kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike.


Pakujdesia dhe ngritja e thikave për lidhjen e energjisë nderkohë që këta dy punonjës ishin duke riparuar defektin, i ka shkaktuar djegie të shumta në të gjithë trupin.


Menjëherë dy punonjësit janë transportuar në spitalin e Tiranës, ku po marrin ndihmën dhe ndodhen në gjendje të rëndë.
Etiketa: , ,

Pas