Aktualitet

Bien temperaturat, por ndalojnë reshjet/ Parashikimi i motit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 26/03/20 |
mapo.al

Vlerat e ulta barike do të kushtëzojnë gjatë paradites kthjellime dhe vranësira të shpeshta për Veriun dhe Qëndrën, POR vranësira të dendura do kenë Jug-Juglindja e vendit.


Orët e pasdites dhe natës shtojnë vranësirat në të gjithë vendin, ndërsa reshje do ketë në zonat malore kryesisht jug dhe skaji verior.


Temperaturat e ajrit rriten sërisht në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga -1°C mëngjesi deri në 17°C mesdita.


Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Lindor -Verilindor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë.
Etiketa: ,

Pas