Aktualitet

Bien temperaturat, rikthehen vranësirat – Parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:10 - 15/07/21 |
mapo.al

Ditën e enjte dhe të premte moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare.


Përgjatë relieveve malore reshje të izoluara shiu në orët e mesditës.


Era do të fryjë me drejtim kryesor nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/s, e hera-herës fiton shpejtësi deri në 10m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.Në fushën termike pritet një rënie e temperaturave më e ndjeshme në vlerat maksimale.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas