Aktualitet

Bien tre aplikacionet, Facebook: Ju kërkojmë falje, po punojmë për t’u rikthyer


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:55 - 04/10/21 |
mapo.al

Prej orës 17:40 minuta përdoruesit e Facebook, Instagram dhe Whatsapp po përjetojnë probleme në shumë vende të botës, pasi nuk janë të aksesueshme. Tre aplikacionet janë të gjitha në pronësi të Mark Zuckerberg.


Reagimi i parë nga Facebook erdhi në orën 18:22 përmes Twitter, ku theksohet: “Ne e dimë se disa përdorues kanë probleme në qasjen në aplikacionet tona. Ne po punojmë për t’i kthyer gjërat në normalitet sa më shpejt të jetë e mundur dhe kërkojmë falje për çdo shqetësim”.


Ndërprerjet e Facebook janë relativisht të rralla, por ato kanë tendencë të kenë një ndikim të madh, kryesisht sepse prekin tre nga aplikacionet më të mëdha sociale në botë.


LEXO EDHE:Krizë në rrjetet sociale, bien Whatsapp, Instagram dhe Facebook

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas