Aktualitet

Bilanc tragjik në Kosovë, vdesin 6 pacientë me koronavirus

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:39 - 04/07/20 |
mapo.al

Autoritetet në Kosovë raportuan të shtunën për vdekjen e 6 pacientëve të tjerë me COVID-19 duke e çuar në 64 bilancin e përgjithshëm të viktimave.


Kjo është dita me numrin më të lartë të viktimave që prej 13 marsit, kur u konstatua i infektuari i parë në Kosovë.


Sipas njoftimit nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës, në Klinikën Infektive vdiq 1 pacient, në atë të pulmologjisë 2 dhe në mjekësinë sportive 3, të gjithë të infektuar me koronavirus.


Pacientët që kanë humbur jetën janë: Sh.I. (1949) -Prishtinë; F.H (1948) -Viti, R.K (1950)-Mitrovicë, B. G (1960)-Vushtrri, S. T. (1949) – Fushë Kosovë dhe F. SH. (1982)- Pejë.


Sipas informacioneve nga klinikat, pacientët që kanë ndërruar jetë sot, përveç infeksionit Covid-19, kishin edhe sëmundje të tjera shoqëruese.


Etiketa: ,

Pas