Arkiva 2

Bilanc tragjik nga tërmeti, 4 të vdekur, disa nën rrënoja/FOTO-VIDEO
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 26/11/19 |
mapo.al

Shqipëria tronditet nga disa tërmete të forta të njëpasnjëshme, me pasoja të rënda në jetë njerëzore dhe dëme materiale. Sipas Institutit të Gjeoshkencës, tërmeti i parë u regjistrua në orën 01:18 minuta pas mesnate, për t’u pasur edhe me 11 tërmete të tjera, ku ai i orës 03:54 ishte më i fortë me magnitudë 6.4 ballë.


Situata më e rënduar paraqitet në zonën e Thumanës, ku një pallat është rrëzuar. Dy viktima janë gjetur nën rrënojat e pallatit, të dyja gra. Ndërkohë në Kurbin një burrë është hedhur nga ballkoni në panik e sipër dhe për pasojë ka humbur jetën. Ndërsa në Durrës raportohet për një viktimë në lagjen nr. 18, i cili është nxjerrë nga rrënojat nga ekipet e emergjencave.


Flitet se ka viktima dhe në zonën e plazhit në Durrës por ende nuk ka të konfirmuar.


<
>
WhatsApp Image 2019-11-26 at 7.19.18 AM (1) WhatsApp Image 2019-11-26 at 7.13.11 AM WhatsApp Image 2019-11-26 at 7.19.20 AM (1) WhatsApp Image 2019-11-26 at 7.19.20 AM WhatsApp Image 2019-11-26 at 7.19.21 AM WhatsApp Image 2019-11-26 at 7.40.24 AM
Etiketa: , ,

Pas