Aktualitet

Bilanci i 24 orëve të fundit – Ulen viktimat në Itali, rajoni më i goditur vijon të jetë Lombardia
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:19 - 28/11/20 |
mapo.al

Italia regjistroi 26.323 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit nga 225 mijë tamponë të kryer në të gjithë vendin.Në buletinin e Ministrisë së Shëndetësisë raportohen dhe 686 viktima të tjera, krahasuar me 827 që ishin të premten.


Që nga nisja e pandemisë në vendin fqinj virusi vdekjeprurës iu ka marrë jetën më shumë se 54 mijë personave.
Lajmi i mirë vijon të vijë nga spitalet, ku vazhdon trendi në ulje i personave në terapi intensive dhe i atyre të shtruar në repartet e tjera.Rajoni më i goditur vijon të jetë Lombardia, e cila dhe në 24 orët e fundit raportoi më shumë se 4600 raste të reja.


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas