Aktualitet

Bilanci në Itali- Bien viktimat, afër 4 mijë raste të reja nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:30 - 23/05/21 |
mapo.al

Në Itali vijnë të jenë të larta shifrat e personave të infektuar me Covid.


Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 3 995 raste të reja dhe kanë humbur jetën vetëm 72 pacientë.


Sipas statistikave orët e fundit është shënuar dhe numri më i ulët i viktimave nga fillimi i vitit 2021.Ndërkaq në kujdesin intensiv vijojnë që të jenë  1 410 persona.Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,192 185 mes të cilëve kanë humbur jetën 125 225 persona.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas