Kryesore

Bild i përgjigjet Edi Ramës: Na akuzove? Ja provat e shtetit mafioz


               Publikuar në : 11:33 - 05/06/19 |
mapo.al

Pritej, por nuk mendohej se përgjigjia e gazetës më të madhe evropiane, gazetës gjermane ‘Bild’, do ishte e tillë. Gazetari kryesor i politikës në këtë të përditshme, Peter Tiede, ka publikuar gjashtë përgjime që provojnë se zyrtarët e PS i nënshtrohen ‘drejtuesit të një klani mafioz’ në këmbim të marrjes së votave.


“Paratë e drogës po qeverisin vendin. Kur ‘Bild’ raportoi para pak kohësh për një transkriptim të përgjuar, në të cilin kryeministri Edi Rama e pyet një zyrtar vendor të zgjedhjeve, nëse gjërat kanë shkuar ashtu siç ishte rregulluar, qeveria u zemërua: ‘Bild’ është një gazetë e blerë, pretendimet (që në fakt bazohen në dokumentet e hetuesve shqiptarë dhe të Evropës Perëndimore) janë krejtësisht të pabaza. Edhe hetuesit shqiptarë e konfirmojnë vërtetësinë e telefonatave”, shkruan gazetari.

“Por tani Bild ju sjell përgjimet telefonike, duke treguar se si përpara zgjedhjeve të vitit 2017, një baron famëkeq i drogës blen votat për Partinë Socialiste të Ramës. Ai siguron që një politikan i caktuar të futet në parlament. Ne po u tregojmë gjashtë përgjime konkrete”.

“Rasti konkret është vetëm një nga dhjetëra anembanë Shqipërisë. Shumica e tyre – janë akoma nën qilim. Hetuesit që punojnë për këto raste ose janë heshtur, ose kanë ikur jashtë vendit”, vijon gazetari.

“Edhe Rama vetë konsiderohet si një njeri me lidhje të ngushta me mafian e drogës: hetuesit perëndimorë dhe opozita shqiptare e akuzojnë atë se ka blerë votat me paratë e drogës,” thuhet në shkrim.

Lexoni më poshtë shkrimet mbi gjashtë përgjimet:

Përgjimi i parë i Bild: Avdylaj kërcënon votuesit te Ujësjellësi

Përgjimi i dytë i Bild: Avdylaj vendos për kandidatët në listën e PS

Përgjimi i tretë i Bild/ Avdylaj: Do e habis Ramën me rezultat 10:0

Përgjimi i katërt i Bild/ Shteti i PS u bindet urdhrave të Avdylaj

Përgjimi i pestë i Bild: Si Astrit Avdylaj i blen votën një personi

‘Bild’ publikon ‘bombën’: Kryemafiozi vë në rresht kryebashkiakun


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. dhe bythlepiresit e dhjerjes se stalinit e shurres se milladinit qelbesires rama shoket e shoqet merobaze,dy vllezrit nazarko,rudina xhungla,,mingjozi,zedhensi i qelbesirave muq nano,anila basha,artan hogja i report tv,sokol palla,vangjeli,eni vasili,fatos klosi,alfred peza etj i lepijn byth 24 ne 24 or edvinit.deri sa te jn monstrat e enverit baba taku,ruqi,xhafa,edvin rama,ilir beqja,balluku,balla,negjmija ende gjall ky vend mut qwnefi negjmije do te jet.

    Përgjigju ↓
  2. Partia Socialiste nuk ka vetem Vangjush Dakon Por me mijera or miliona Nese ai e ka bere dhe behet fakt Te denohet si te gjithe qe kan bere GABIME TE TILLA VENDI PER TU BERE KRYETAR NE DURRES OR KUDO ,NUK DO TE THOTE SE DUHET TI THUASH K.MINISTRIT Se nese kushdo K/MINISTER e merr vesh se ti ben dallavere te tilla , te heq qafe ashtu sic e hoqi ,madje deri tani seshte faktuar asgje,deri kur te thone se je fajtor .Kur ishte Berisha ,dhe kur u vrane Populli me 21. A thua Berisha i dha urdher atij Lulushit per te bere ate Krim Deri me sot nuk thuhet se Berisha i dha urdher Keshtu duhet gjykuar Lulushi qe beri ate veper Shume gjera behen ne menyra te fshehte Por smund te besh me faj ate qe eshte ne krye , Kur une votova per Berishen ,me thane ne ate kohe qe dhurojne Thase Mielli , Po une degjova por me thane jo ne zonen tone ne Durres ne Fshatra .Kishte ndodhur ,por su gjykua njeri

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas