Aktualitet

Bindja Demokratike – Patozi prezanton gruan e parë të listës për Tiranën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:10 - 05/03/21 |
mapo.al
Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, me anë të një statusi në  Facebook ka prezantuar të parën grua në listën e kësaj force për Tiranën, Mirela Oktrova.

Interesimin e saj të deritanishëm për politikën nga pozicioni i medias ka vendosur ta shndërrojë në angazhim të drejtpërdrejtë në radhët e saj, shkruan Patozi.


Statusi i Astrit Patozit:
MIRELA OKTROVA, NJË TJETËR PERSONALITET PUBLIK QË I BASHKOHET EKIPIT TË TIRANËS


Pas një karriere 30-vjeçare në media, ku spikat: angazhimi pranë Seksionit Shqip të radios Deutsche Welle ( Köln 1992-2004), si reportere gjatë Luftës së Kosovës ( Prill-Qershor 1999), si përfaqësuese e Agjensisë Gjermane të lajmeve DPA ( 2004-2006), si drejtore e Televizionit publik Shqiptar (2006-2016) dhe si artikujsh, monografish, ciklesh televizivë dhe filmash dokumentarë, si dhe një karriere të pasur akademike, në institucione arsimore dhe kërkimore brenda dhe jashtë vendit, ajo do të jetë gruaja e parë në listën kandidatëve të Bindjes Demokratike për Qarkun e Tiranës.


Interesimin e saj të deritanishëm për politikën nga pozicioni i medias ka vendosur ta shndërrojë në angazhim të drejtpërdrejtë në radhët e saj.
1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas