Aktualitet

Bitkoin pëson rritje drastike, çmimi mbi 38,600 dollarë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:14 - 07/01/21 |
mapo.al

Tregjet e valutave digjitale vazhdojnë të shohin fitime të mëdha, pasi vlerësimi i përgjithshëm i tregut të ekonomisë kripto është rritur 32 miliard dollarë mbi kufirin e tregut prej 1 trilion dollarësh pasi ka arritur numrin rekord për herë të parë.Për më tepër, çmimi i bitkoin preku edhe një të lartë të të gjitha kohërave të enjten në mëngjes duke arritur 38,610 dollarë për monedhë.


Bitkoin, aseti kryesor digjital për sa i përket vlerësimit të tregut, po qëndron mbi kapakun prej $ 38k pasi shkatërroi ATH-në e saj një ditë më parë.
Bitkoin pwsoi një rritje drastike të enjten duke prekur rreth 38,610 dollarë për njësi gjatë seancave të tregtimit në mëngjes.Bitkoin është rritur mbi 10% gjatë 24 orëve të fundit, 31% gjatë shtatë ditëve të fundit, 107% për muajin dhe 243% për hapësirën 90-ditore.


Monedha elektronike është gjithashtu më e lartë se 370% ndaj dollarit amerikan për 12 muajt e fundit.

Burime: Bitcoin.com

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas