Aktualitet

Biznesi i Ndraghetës me qeverinë Rama – Meta: Duhet hetim!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:56 - 23/01/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka bërë një koment për përgjimin e publikuar të sekserit të Ndragheta-s, Antonio Gallo, për lidhjen e mafias italiane me qeverinë Rama.Meta tha nga Durrësi se gjithçka që ka të bëjë me Shqipërinë duhet të ndiqet nga institucionet tona, duke nënkuptuar kështu nisjen e hetimeve.


“Pa asnjë diskutim që problemi i pastrimit të parave është i njohur nga të gjithë dhe i konfirmuar nga shumë institucione ndërkombëtare që bëjnë vlerësimin apo kategorizimin e vendeve të caktuara në këtë drejtim.
Dhe të gjitha çështjet të cilat i referohen zhvillimit më të fundit në Itali dhe të drejtësisë italiane për gjithçka që kanë të bëjnë me Shqipërinë, padyshim që duhet të ndiqen menjëherë dhe nga institucionet tona”,  – tha Meta nga qyteti bregdetar ku mori pjesë në fushatën e dhurimit të gjakut nga Myftinia e këtij rrethi.

Lexo edhe :  Meta poston foton: Kush tha që gazetaria e mirë bëhet vetëm në Tiranë?!


LEXO EDHE:


“Me ryshfet në Ministri”/ Interesat e Ndraghetës për biznes në Shqipëri

26


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas