Aktualitet

“Biznesi i vogël ka nevojë për ndihmë urgjente” – Basha: Koha nuk pret!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:57 - 21/10/20 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha i mëshon situatës së vështirë të biznesit të vogël.


Në një postim në “Facebook”, Basha shprehet se veç rënies së konsumit ky biznes prej kohësh është ngarkuar edhe me peshën e rëndë të TVSH-së.


“Taksat vendore, çmimi i ujit dhe energjisë janë po ashtu një kosto e papërballueshme”, vijon kreu i opozitës duke iu referuar dëshmisë së një biznesmeni mjaft të prekur nga kriza ekonomike.

Biznesi i vogël ka nevojë për ndihmë urgjente, thotë Basha, duke iu referuar planit me pesë pika të propozuar nga Partia Demokratike.Postimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në “Facebook”:Biznesi i vogël është më i prekuri nga kriza e thellë ekonomike. Veç rënies së konsumit ky biznes prej kohësh është ngarkuar edhe me peshën e rëndë të TVSH-së. Taksat vendore, çmimi i ujit dhe energjisë janë po ashtu një kosto e papërballueshme. Biznesi i vogël ka nevojë për ndihmë urgjente. Koha nuk pret!

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas