Kronika

BKH/ Kush janë vajzat dhe gratë që konkurojnë për të hetuar korrupsionin dhe krimin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:50 - 24/10/20 |
mapo.al

Gara për hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit po shkon drejt fundit.


Janë përzgjedhur 103 kandidatë nga të cilët 60 prej tyre do të emërohen “Hetues” në BKH, e cila do të punojë me SPAK-un.


Nga 103 kandidatë, 21 prej tyre janë gra dhe vajza, të cilat kërkojnë të bëhen pjesë e strukturës që do të hetojë korrupsionin dhe krimin e organizuar.Ato e kanë kaluar provën e testit fizik, ndërsa tani do të zhvillojnë edhe fazen e fundit, një ese.Pikërisht hetuesit e BKH-së (që janë krahasuar edhe me FBI-në) do të kryejnë të gjitha veprimet për SPAK, që ka në fokusin kryesor korrupsionin në nivele të larta, por jo vetëm.Jas kush janë 21 kandidatet për hetues të BKH-së

Denisa Kosta

Aurora Allkanjari

Bora Nanogjoka

Lindita Nushi

Fatbardha Menalla

Brunilda Ceca

Klodjana Malia

Vjollca Velaj

Olivia Myftiu

Anjeza Burnazi

Esmeralda Geca

Uskana Lleshi

Vivia Velias

Nerta Xhabrahimi

Irena Hoxha

Anisa Duka

Alketa Shima

Eliza Patraj

Greta Drishti

Dorina Cipi

Stela Shkarpa

1


Etiketa: , , ,

Pas