Aktualitet

Bllokimi i rrugëve në Veri të Kosovës, Policia ndërhyn me gaz lotsjellës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:25 - 20/09/21 |
mapo.al

Tensionet në Veri të Kosovës pas reciprocitetit me targat serbe sa vijnë e agravohen.


Për të shpërndarë serbët që kanë bllokuar rrugët me automjete, policia e Kosovës ka ndërhyrë me gaz lotsjellës.  Protestuesit serbë janë tërhequr momentalisht për t’u mbledhur në pika të tjera.


Të tjera tensione pritet të ndodhin në veri, sidomos në pikat kufitare, pasi qeveria e Kosovës në mënyrë surprizë vendosi sot reciprocitetin me targat dhe automjetet serbe që kur hyjnë në Kosovë të zëvendësojnë targat me ‘RKS’.2


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas