Kronika

Bllokohet në Sarandë makina me 383 kg drogë, pranga italianit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:10 - 27/06/18 |
mapo.al

Rreth 383 kg kanabis sativa dhe 96 kg në formë çokollate janë sekuestruar brenda një autokamperi që u bllokua në Qafën e Gjashtës në Sarandë.


Policia thotë se autokamperi drejtohej nga një turist italian.


Pas verifikimeve rezultoi se në tavanin e autokamperit ishte fshehur plot 383 kg kanabis, si dhe 96 kg në formë çokollate”, raporton Ora News.Policia ka vënë në pranga shtetasin italian, Vito Baruceli.
Ende nuk ka informacione në lidhje me këtë sasi droge të kapur në Sarandë.1


Etiketa: , , , , ,

Pas