Aktualitet

‘Blof’ i United ndaj Aston Villa, Ronaldo i lë penalltinë Fernandes, ai e humb


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:45 - 25/09/21 |
mapo.al

Manchester United ka humbur në “Old Trafford” përballë Aston Villas. Asgjë nuk shkoi sipas planeve për ‘Djajtë’ të cilët në minutat e fundit hodhën poshtë gjithë sfidën.


Në minutën e 88-të mbrojtja përgjumet dhe nga thellësia vjen Korney House për të heshtur gjithë stadiumin.


Në disavantazh minimal, Manchester United hidhet në sulm dhe kërkon golin e barazimit dhe autori i golit të Villas shkakton penallti pas një prekje me dorë.Ishte dita e tij, pasi Ronaldo i la penalltinë portugezit tjetër Fernandez i cili shpërdoroi mundësinë duke gjuajtur mbi traun e portës.
Aston Villa del me tre pikë nga sfida kurse Manchester United mbetet në kuotën e 13 pikëve dhe Premier League tashmë ka 4 ekipe në krye.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas