Sport

Boca Juniors do Buffon, mund të shtyhet lamtumira nga futbolli!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:37 - 16/04/18 |
mapo.al

Lajmi i bujshëm vjen nga Argjentina.


Boca Juniors një prej klubeve më legjendarë në Amerikën e Jugut kërkon të shtyjë lamtumirën e Gianluigi Buffon nga futbolli, raporton SuperSport.


Portieri dhe kapiteni i Juventusit, ka vendosur të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni, por mesa duket në drejtim të Buffon ka ardhur një ofertë nga Boca Juniors.


Klubi argjentinas kërkon ta transferojë në Buenos Aires, gardianin 40-vjeçar këtë verë me këmbënguljen e ish-shokut të skuadrës dhe mikut të ngushtë të Gigit, Carlos Tevez.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas