Aktualitet

Bombarduesi amerikan F-15 C rrëzohet në Detin e Veriut
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:49 - 15/06/20 |
mapo.al

Një avion bombardues amerikan është rrëzuar në Detin e Veriut këtë të hënë dhe piloti për momentin rezulton i zhdukur.


Avioni F-15C Eagle, ishte nisur nga baza e Forcave Ajrore Britanike në Suffolk, u përplas rreth orës 9:40, me orën lokale, raporton BBC, gjatë një misioni stërvitor.


Ende nuk dihet shkaku i aksidentit. Kërkimet për pilotin vijojnë nga skuadrat e shpëtimit të dërguara në vendngjarje.Sipas “The Guardian”, piloti dhe avioni amerikan janë pjesë e një flote me avionë luftarakë të vendosur në bazën britanike.
Etiketa: , ,

Pas