Aktualitet

Bombë në një makinë në Romë, alarm për ndeshjen Itali-Zvicër në ‘Euro 2020’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:28 - 16/06/21 |
mapo.al

Një alarm për bombë është dhënë pranë stadiumit ‘Olimpico’ në Romë ku sonte do të luhet ndeshja e Europianit mes Italisë dhe Zvicrës.


Ka qenë një qytetar i cili ka lajmëruar policinë për bombën, pasi ka evidentuar një fitil brenda një makine në Piazza Mancini.


Menjëherë në venangjarje kanë shkuar forcat xheniere të cilët kanë rrethuar zonën dhe kanë çmontuar bombën, shkruan ‘Corriere dello Sport’.Në këtë zonë kanë kaluar edhe shumë tifozë mbrëmjen e sotme, pasi janë drejtuar në stadium për të parë ndeshjen.
Stadiumi Olimpico pritet të jetë i mbushur me 16 mijë tifozë, ndërsa për ngjarjen policia po vazhdon hetimet.1


Etiketa: ,

Pas