Aktualitet

“Bomberin” e Barçës e bën adoleshenti Ansu Fati


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:58 - 02/02/20 |
mapo.al

Ansu Fati bën “bomerin” e Barcelonës në takimin me Levanten, që përmbylli javën e 22-të të Primera Division. Talenti 17-vjeçar, i aktivizuar titullar për shkak të mungesës së Luiz Suarezit, shënoi dygolësh në fitoren 2-1 ndaj Levantes në “Camp Nou”.


Në të dy rastet, në minutat 31’ dhe 32’, pra brenda një kohe të shkurtër, Ansu Fati u shërbye nga Leo Messi, duke e dërguar topin poshtë këmbëve të portierit Abarisketa.


Një gol nga Levante, shërbeu vetëm për statistikë, sepse pak sekonda më vonë, kryesori, vërshëlleu për përfundimin e takimit.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas