Aktualitet

Bora Muzhaqi dhe Dallëndyshe Bici, dy zv.ministret e reja në qeveri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:49 - 05/05/21 |
mapo.al

Dy zëvendës ministre të reja në kabinetin e qeverisë.


Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë, ku është liruar nga detyra si zëvendësministër i Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Aspasjana Kongo.


 Ndërkohë që zëvendës ministrja e re e Arsimit do të jetë Bora Muzhaqi, e cila ishte zëdhënëse e fushatës së PS-së, njëkohësisht dhe kandidate për deputete.
Një tjetër lëvizje dhe tek Ministria e Mbrojtjes, ku është vendosur zëvendësministre Dallëndyshe Bici, e cila ishte kandidate për deputete në Tiranë.Vendimet e marra sot në mbledhjen e qeverisë hyjnë në fuqi menjëherë.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas