Kryesore

Bora zë vend edhe në Tiranë (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:07 - 13/02/21 |
mapo.al

I gjithë vendi është mbërthyer nga një valë polare të ftohti me reshje bore intensive dhe temperatura të ulta.

Prej orëve të para të mëngjesit kanë nisur reshje bore intensive në rreth 85% të territorit. Në orët e mbrëmjes së kësaj të shtune, bora ka nisur edhe në Tiranë.


Siç duket nga pamjet që sjell MAPO, bora ka zënë vend, ndërsa vijon të bjerë me intensitet.

Për kryeqytetin, bora është një fenohem i rrallë dhe nuk ndodh ta shohim çdo vit, teksa zbardh rrugët, rrugicat dhe tarracat e pallateve shumëkatëshe.


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas