Aktualitet

Boris Johnson i vendos djalit emrin e doktorëve që e shpëtuan nga koronavirusi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:25 - 02/05/20 |
mapo.al

Boris Johnson dhe e fejuara e tij, Carrie Symonds vendosën ta quajnë djalin e tyre të sapolindur Wilfred Lawrie Nicholas, pjesërisht dhe si një shenjë për të shprehur mirënjohjen ndaj 2 mjekëve të terapisë intensive që shpëtuan jetën e liderit britanik, në një kohë kur ai luftonte me komplikacionet e shkaktuara nga koronavirusi.


Symonds e njoftoi emrin e djalit përmes një fotojë në Instagram ku ajo shfaqej me foshnjen, i cili tashmë i kishte cullufet bjonde si i ati.


32 vjeçarja tregon se emri Wilfred iu vendos djalit të vogël për të nderuar gjyshin e Boris ndërsa Lawrie u mor nga gjyshi i saj. Ajo shton se emri Nicholas ishte për të përkujtuar mjekët Nick Price dhe Nick Hart, të cilët luftuan për të shpërtuar jetën e Johnson në spitalin e St. Thomas.


“Nuk mund të jem më e lumtur se kaq. E kam zemrën plot”, shkruan Symonds, duke falenderuar edhe njëherë stafin e maternitetit të Spitalit të Londrës.Etiketa:

Pas