Aktualitet

Borussia Dortmund vulos gjithçka, kualifikohet në Champions (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:16 - 16/05/21 |
mapo.al

Borussia Dortmund ka siguruar pjesëmarrjen në Champions League një javë para mbylljes së Bundesliga, pasi mposhti Mainz në transfertë me rezultatin 3-1, duke shfrytëzuar kështu humbjen e djeshme të Eintracht Frankfurt.


Verdhezinjtë e zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë. Guerreiro shënoi një gol mjaft të bukur që në minutën e 23-të, me një goditje nga distanca. Tre minuta para fundit realizoi edhe Reus dhe Borussia shkoi në dhomat e zhveshjes e qetë.


Dominimi i tyre u shpërblye me një tjetër gol, në minutën e 80-të. Këtë herë ishte Julian Brandt ai qe e çoi topin në rrjetë. Në shtesa Mainz u kundërpërgjigj me një gol të Quaison me penallti.SHIKO KËTU GOLAT E MAINZ-BORUSSIA DORTMUND1

Pas