Aktualitet

Bota e izoluar nga koronavirusi, vendet Baltike krijojnë zonën e lirë të udhëtimit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:58 - 06/05/20 |
mapo.al

Shtetet Baltike të Estonisë, Letonisë dhe Lituanisë kanë vendosur këtë të mërkurë të rihapin kufijtë me njëra-tjetrën edhe pse pandemia e koronavirusit vijon të jetë ende shkatërrimtare në pjesën tjetër të rruzullit.Përmet një postimi në Twitter, kryeministri i Letonisë, Krisjanis Karins njofton se liria e lëvizjes së qytetarëve të tre vendeve do të fillojë më 15 maj pas parandalimit të suksesshëm që iu bë virusit.


Karins nënvizon se qytetarët që duan të hyjnë në këto tre vende do të duhet të qëndrojnë në karantinë sipas rregullave për 14 ditë.
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas