Kryesore

Bota e sportit në zi, humb jetën ish-kampioni i botës…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:40 - 04/12/18 |
mapo.al

Lajm i hidhur vjen nga Gjermania, ku bota e sportit është tronditur pas humbjes së jetës të ish-kampionit të peshave super të mesme në boksin profesionist, Markus Mejer.47-vjeçari është shuar në spitalin e Berlini. Lajmin e kanë bërë publik familjarët e tij. Pas një “lufte” të vazhdueshme me një sëmundje të rëndë, Markus ka ndërruar jetë, janë shprehur të afërmit e ish-boksierit. Humbjen e tij e ka vuajtur shumë edhe ish-trajneri i tij, Uli Uegner.


nintchdbpict000453841651_1543930847-8738614  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Nuk mund ta përshkruajë me fjalë atë që e ndiej. Të gjithë e dinë se ai ishte atleti im i preferuar dhe mbi të gjitha një njeri i mirë”- ka shprehur keqardhjen e tij Uenger. Beyer i dha fund karrierës së tij në boks në vitin 2005 dhe që nga viti 2015 filloj të punoi si analist i sportit të boksit në televizionin gjerman “MDR”.

SPORT-PREVIEW-Markus-Beyer


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas