Kryesore

Botërori i Fitness-it, shqiptarja merr medalje argjendi në Pekin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:50 - 19/11/18 |
mapo.al

Sportistja shqiptare Gentiana Beqa, triumfoi në finalen e Kampionatit Botëror të Fitness-it në Ligën Profesionale për femra “IFBB Elite Pro World Championship, në Pekin.


Ajo mori medaljen e argjendë me pikë të barabarta me vendin e parë, në kategorinë Wellnes Fitness  brazilianen Angela Borges, duke vazhduar sukseset e saj për herë të pestë rradhazi.


Më herët ajo është shpallur Kampione Bote si përfaqësuese e Kosovës, por dëshira e saj e zjarrtë ishte, që në Kinë të debutonte me ngjyrat kuq e zi, meqenëse para disa muajsh ka fituar shtetësinë si qytetare shqiptare.Në botërorin e rradhës që do të zhvillohet në muajin Maj 2019 do të vazhdojë pregatitjet me stërvitje më speciale nga nga dy trajnerët e saj, Asdren Ahmeti dhe Elvin Beqa, për të qenë pretendente e sigurtë e Medaljes së Artë.
<
>
g5-1 g4-1 g3-1-442x249 g3-1 g2-1 g1 g3-1-442x249
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas