Aktualitet

Brad Pitt i plotëson dëshirën mjekut amerikan

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:01 - 27/04/20 |
mapo.al

I rendituri në krahun e djathët të Presidentit Donald Trump, si këshilltari parësor në këtë situatë pandemie globale jo vetëm në Amerikë, por edhe në të gjithë botën, kishte një dëshirë që vetëm ylli ndërkombëtar, Brad Pitt mund ta realizonte.Anthony Fauci, një ndër nga mjekët infeksionist me më shumë reputacion në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shpreh se nëse një ditë dikush do ta imitionte do donte që ai të ishte aktori Brad Pitt.Aktori i famshëm nuk ka vonuar, por ja ka plotësuar menjëherë dëshirën mjekut infeksionist duke u shfaqur në një video gjatë të cilës e imitonte.

Mjeku Anthony Fauci shfaqet në çdo dalje publike nga Shtëpia e Bardhë për të qartësuar opinionin publik për gjendjen e koronavirusit, situatën aktuale dhe luftën që po bëhet me “armikun” e padukshëm.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas