Aktualitet

Braimllari me të rinjtë në Korçë: Rilindja vrau shpresën, ne do e kthejmë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:48 - 17/12/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari në një postim në Facebook ka dhënë detaje nga takimi me strukturat e kësaj partie në Korçë.


Braimllari shkruan se rilindja vrau shpresën, largoi të rinjtë nga vendi dhe i la të papunë, ndërsa thekson se misioni i LSI-së është që të kthejë shpresën tek të rinjtë, për të hapur vende të reja pune të mirëpaguara për të përballuar koston e jetesës.


“Në Korçë me strukturat e LSI lagjia 4. Rilindja vrau shpresën, largoi të rinjtë nga vendi dhe i la të papunë.Misioni ynë është të kthejmë shpresën tek të rinjtë për të hapur vënde të reja pune të mirëpaguara për të përballuar koston e jetësës.
Më 25 Prill kthejmë shpresën në vend për ta bërë Korçën edhe Shqipërinë shtëpinë tonë”, shkruan Braimllari. 

1


Etiketa:

Pas