Aktualitet

Brazil – Aksidenti i rëndë që iu mori jetën dhjetra punonjësve (Foto)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:12 - 25/11/20 |
mapo.al

Të paktën 37 persona humbën jetën në një aksident të rëndë rrugor që u regjistruar të mërkurën në Brazil.

Sipas policisë në aksident u përfshi një autobus që transportonte punonjësit e një fabrike tekstilesh dhe një kamion i tonazhit të rëndë.


Dëshmitarët flasin për pamje drithëruese ku trupat e pajetë të punëtorëve ishin shpërndarë në autostradë.
Ekipet e shpëtimi flasin dhe për 15 persona të plagosur rëndë në aksident, gjë që mund të çojë në rëndimin e bilancit të viktimave.


<
>
brayil aks brazil brazil brayiiil

 


1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas