Aktualitet

Brazili/ Neymar lë pas fenomenin Ronaldo, afrohet me Pelen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:29 - 14/10/20 |
mapo.al

Neymar është direkt pas Peles, si golashënuesi më i mirë i të gjithë kohërave për kombëtaren e Brazilit.


Sulmuesi i PSG, shënoi mbrëmë golin e 64 teksa skuadra e tij fitoi me Perunë me rezultatin 4-2.


Peruanët ishin dy herë në avantazh, por Neymar nuk gaboi dy herë me penallti, duke lënë pas kësisoj, fenomenin Ronaldo.Neymar ka marrë pjesë deri tani në 104 ndeshje ndërkombëtare me Brazilin, teksa Pele vetëm 92 herë ku ka shënuar plot 77 gola.Brazili dhe Argjentina kryesojnë grupin tashmë. 4 skuadrat e para të Amerikës Latine, kualifikohen direkt për botërorin e Katarit. 

1


Etiketa: , , ,

Pas