Aktualitet

Brindizi – Sekuestrohet 1 kg kokainë, mbërriti me kamion nga Shqipëria


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:22 - 19/07/21 |
mapo.al

Mbi një kilogramë kokainë është sekuestruar nga autoritetet italiane në Portin e Brindisit.


Mediat përtej Adriatikut shkruajnë, se 1.180 kg kokainë e pastër është gjetur e fshehur brenda trupit të një kamioni. Sipas tyre, kamioni kishte ardhur nga Shqipëria.


Karabinierët kanë arritur të arrestojnë shoferin e kamionit, ndërsa identiteti i tij nuk bëhet i ditur.Droga u pikas pasi iu nënshtrua skanerit dhe u kontrollua me qen anti-drogë.Sipas raportimeve, nëse sasia e kokainës do të hidhej në treg, vlera e saj do të ishte mbi 400 mijë euro.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas